Expedis.cz
O společnosti Sledování zásilky

O společnosti

Vznik společnosti sahá do roku 1991, kdy byla založena panem Pavlem Jeřábkem expediční a skladová firma Pavel Jeřábek - EXPEDIS. V první etapě podnikatelské činnosti se podařilo Expedisu oslovit a získat zákazníky z řad drobných podnikatelských subjektů, jim poskytnout komplexní logistickou službu tzn. skladovou plochu, zajistit chod skladového hospodářství, zprostředkovat přepravy dle jejich dispozic. Následně využili této komplexní služby přepravní společnosti s působností na sběrné a kusové zboží a společnosti zabývající se mezinárodní přepravou zboží (exporty, importy). Na základě takto vzniklého potenciálu zákazníků, Expedis postupně modernizoval svoje pracoviště a rozšiřoval své portfolio služeb o celní odbavování zboží, činnost celního deklaranta a další služby, jež byly potřeba zajišťovat v rámci vzniklých legislativních potřeb - vypracování agendy intrastatu, ekokomu, poskytnutí jistiny k zajištění celního dluhu.

Se samotným rozšiřováním služeb proběhla dne dne 1.1.2009 transformace firmy z fyzické osoby na nový podnikatelský subjekt: společnost PJ EXPEDIS spol. s r.o.. Nástupnický subjekt převzal k uvedenému datu veškeré obchodní aktivity a zkušenosti. Na pevném podnikatelském základě a dobrých referencích se nový management svou činností dokázal prosadit v několika výběrových řízeních a tím získal příležitost, své logistické služby nabídnout telekomunikačním společnostem a uzavřít s nimi smluvní vztah o spolupráci. Mezi pilíře této spolupráce patří provozování Centrálního skladu výstavby sítě pro společnost Huawei Technologies (Czech Republic) s.r.o. a zajišťování logistického centra pro společnost T-Mobile Czech Republic a.s.. S ohledem, na tento dnes už specializovaný profil činnosti - telekomunikační technologie, má společnost PJ Expedis ve svých řadách zkušené pracovníky - profesně znalé problematiky s návyky na náročnost zákazníka a vybavené osobní zodpovědností. Tímto trendem a krédem chceme nadále obstát a nabízet služby pro současné i budoucí zákazníky.


Oznámení obchodním partnerům – zařazení vozů Opel Vivaro-e do flotily PJ EXPEDIS

Společnost PJ EXPEDIS, logistický poskytovatel v České a Slovenské republice, zakoupila dodávky značky Opel s alternativním pohonem, konkrétně modely Opel Vivaro-e včetně vlastní DC dobíjecí stanice 50 kW - Hypercharger pro efektivní a rychlé dobíjení vozidel. Zařazení ekologických modelů je součástí dlouhodobé strategie PJ EXPEDIS s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise CO2 kompenzovat.

PJ EXPEDIS nyní nově zařazuje do provozu čtyři vozidla s plně elektrickým pohonem pro doručování v oblasti hlavního města Prahy.

Společnost PJ EXPEDIS bude od začátku srpna 2023 veškeré doručování v oblasti hlavního města Prahy zajišťovat výhradně vozidly s ekologickým plně elektrickým pohonem.

V budoucnu společnost plánuje dále navyšovat počet vozidel s ekologickým tzn. s plně elektrickým pohonem, která jsou šetrná k životnímu prostředí.

Společnost PJ EXPEDIS vnímá potřeby svých zákazníků a snahu snižovat negativní dopady přepravy zboží na životní prostředí. Společnost proto soustavně rozvíjí své ekologické aktivity a zavádí řadu chytrých řešení v logistickém řetězci, aby zboží mohla dopravit šetrně s ohledem na životní prostředí a zároveň udržela vysokou kvalitu dodávaných služeb.